top of page

Konopný čaj

Neobsahuje THC (delta-9-tetrahydrocannabinol), nemá omamné účinky. Neobsahuje teín (kofeín), triesloviny.

Konopa je jedna z najúčinnejších liečivých rastlín so širokospektrálnym účinkom s jedným z najvyšších obsahov vitagénov.

Príjemný aromatický čaj s nežnou konopnou arómou, hnedozelenej farby, zemito-konopnej chuti. Možno ho piť kedykoľvek vo dne alebo v noci, teplý alebo studený. Sladiť cukrom alebo medom.

Vhodný pri nespavosti, migrénach, bolestiach kĺbov, svalových kŕčoch, fantómových bolestiach a bolestiach všeobecne, astme, dýchacích ťažkostiach, cukrovke, poruchách spánku a nálady. Používa sa ako podporný prostriedok pri liečbe mnohých ochorení (Parkinsonova, Crohnova a Alzheimerova choroba, AIDS, infarkt myokardu, reumatická artritída, následky chemoterapie pri liečbe rakoviny, psychické ťažkosti, alkoholizmus, tbc, skleróza multiplex a mnohé ďalšie). Podporuje trávenie a funkcie vnútorných orgánov. Neodporúča sa pri vážnych psychických ochoreniach, schizofrénii, tiež pri chorobách srdca a ciev.

Jeho antibiotické, antiseptické, analgetické a celkovo hojivé vlastnosti sú známe už od stredoveku.

Vhodný je tiež na kuchynskú úpravu, prípravu odvarov, výťažkov, obkladov, kúpeľov, inhalačných kúr, atď.

PRÍPRAVA:

Jednu čajovú lyžičku čajoviny zaliať 150 – 500 ml vriacej vody, lúhovať 5 - 10 min.

Na vonkajšie použitie: 1 polievková lyžica čajoviny na 0,5 l vody, variť 10 min., lúhovať 15 min.

Pre spestrenie chuti možno konopnú čajovinu kombinovať s ďalšími bylinami. Najvhodnejšie sú napr. baza čierna, žihľava, medovka, mäta, list čiernej ríbezle, maliny alebo ostružiny, sušené ovocie, šípky, vanilka, škorica a pod.

Tip: Čaj po odstavení prelejte pomaly cez sitko naplnené ľadom a pohár ponorte do inej nádoby so studenou vodou . Rýchlym ochladením zostáva aróma lepšie zachovaná.

Odporúčanie na noc: čaj zo 1/4 l vody a 1/4 litra mlieka, ochutiť cukrom a škoricou.

Liečivé účinky sa zvýšia krátkym povarením čajoviny (5-10 min.), najlepšie s pridaním kvalitného jedlého oleja - konopného (1 lyžičku na šálku).

DOBRÚ CHUŤ!


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Noch keine Tags.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page